„Na opravě hráze a příjezdové cesty pracujeme již od pondělí. Některá média z toho udělala událost dnešního dne, což není pravda, opravdu jde o záležitost, kterou se již ve spolupráci s obcí zabýváme,“ uvedla pro agenturu Mediafax ve středu mluvčí HZS Jihočeského kraje Jarmila Neškodná.

Rybník o objemu 30 000 metrů krychlových vody, narušily přívalové deště a voda přetékala přes hráz. V současné době je rybník naplněn a tím, že se zatím nenaplnily předpovědi meteorologů a od pondělí výrazně nepršelo, voda mírně klesla.

Na místo jezdí denně čtyři vozy, které vozí z nedalekého kamenolomu materiál na zpevnění hráze. „Je to následek tři roky starý, kdy se rybník stavěl a firma to neprovedla kvalitně. Pokud by se hráz protrhla, zaplavilo by to Bohunice, Javornici a Dub,“ řekl starosta Bohunic Stanislav Frčka (NZ).

Pokud ani v noci na čtvrtek a přes den nebude silněji pršet, mělo by se do konce týdne alespoň provizorně případné katastrofě zabránit. „Už to není tak divoké, jak to vypadalo v noci na pondělí,“ doplnil starosta.