Počasí bude v Česku ovlivňovat i nadále tlaková níže nad Balkánským poloostrovem. Meteorologové očekávají teplé, ale oblačné počasí s přeháňkami a bouřkami. Ty budou zejména odpoledne a večer provázet přívalové srážky s intenzitou 20 až 60 mm za jednu až šest hodin. Bouřky by měl doprovázet vítr s nárazy větru kolem 20 m/s (cca 75 km/h) a kroupy. Během pátku bude přeháněk a bouřek ubývat, zejména na severozápadě a severu Čech.

Třetí povodňový stupeň přetrvává na Blanici v Husinci a Heřmani, druhý povodňový stupeň je v povodí Malše, na Otavě v Písku, Vltavě v Březí a na Mírovce. Aktuálně na postižených tocích hladiny klesají, nebo jsou setrvalé. Vzhledem k předpokládanému výskytu dalších bouřek spojených opět s vydatnými srážkami mohou v dotčených místech reagovat hladiny toků dosažením povodňové aktivity.

Očekávané přívalové srážky se mohou projevit lokálním zaplavením stokem ze svahů, zpevněných ploch, nebo rozvodněním malých vodních toků. Na tocích se zvýšenými vodními stavy (zejména povodí Malše, Otavy, Opavy) při zasažení přívalovými srážkami může dojít ke vzestupům hladiny i na větších sledovaných tocích.