Soud obžalovaného shledal vinným z poskytnutí úplatku ve snaze ovlivnit rozhodování úředníků ve správních řízeních vedených na odboru životního prostředí.

V prosinci minulého roku se obžalovaný pokusil předat pracovníkům radnice čtyři dárkové tašky s vínem, vánočním přáním a obálkou s celkovou finanční hotovostí přesahující 15 tisíc korun. Zaměstnanci městského úřadu však dary odmítli, vrátili je jejich majiteli zpět a vykázali ho z prostorů úřadu. Následně celou věc oznámili vedení radnice. Město podalo na Policii ČR trestní oznámení a informovalo o tom vrcholné zástupce společnosti Barum Continental, kteří se od jednání svého tehdejšího zaměstnance distancovali.

„I když byl náš bývalý zaměstnanec mnoho let pro naši firmu velkým přínosem a odvedl zde kus dobré práce, v prosinci minulého roku jednal na Městském úřadě Otrokovice bez našeho pověření a svým chováním výrazně porušil firemní etický kodex, proto již není naším zaměstnancem,“ sdělil před soudem ředitel Divize TI Barum Continental Michael Štefka.

Státní zástupce se ihned po vynesení rozsudku vzdal v soudní síni práva na odvolání, obžalovaný si vzal čas na rozmyšlenou.