Talentovaný brankář Filip Novotný má za sebou v dresu Sparty zkušenosti z juniorské extraligy. V minulé sezoně v ní odchytal všechny zápasy, v základní části se mohl pochlubit velmi dobrou procentuální úspěšností zásahů, která činila 91,92%. Novotný si vyzkoušel také seniorský hokej, v minulém ročníku nastoupil v dresu Dukly Jihlava k osmi utkáním, z toho rovných pět bylo v play-off.

Sparta si Filipa Novotného, který reprezentoval Českou republiku na mistrovství světa v Kanadě hráčů do osmnácti let a pomohl ji k šestému místu, pojistila až do roku 2013. Novotný tak doplní ve Spartě brankářské duo Chábera - Přikryl.

"Filipa jsme si vyhlédli a jako velkou naději před dvěma lety přivedli do Sparty z jihlavské Dukly. Tato prodloužená smlouva o další dvě sezony jen potvrzuje náš jednoznačný zájem dát v budoucnosti Filipovi příležitost v našem týmu. Má dostatek talentu a předpokladů stát se vynikajícím brankářem. Jsme velmi rádi, že i on spojil své příští hokejové kroky s námi a upřednostnil Spartu před odchodem do juniorské zámořské soutěže," prohlásil Petr Bříza, generální manažer Sparty.