"S Martinem jsme ústně domluvení na znění jeho smlouvy, která bude založená na počtu odehraných zápasů," řekl generální manažer Sparty Petr Bříza. "Martin má velikou chuť a motivaci pro příští sezonu ve Spartě. Přejeme si společně, aby mu jeho zdravotní stav umožnil plné vytížení. Pak bude pro nás velmi důležitým hráčem," dodal.

Olympijský vítěz z Nagana přišel do Sparty během loňského léta, ale v průběhu sezony jej pak sužovaly problémy s kyčlí. Ručinského momentální zdravotní stav je však po další prodělané operaci dobrý a hráč se připravuje individuálně. Zkušený útočník by se měl k týmu připojit 20. července při nástupu na led.

Ručinský si ve Spartě zahrál před svým zraněním v útoku s Jakubem Langhammerem a Petrem Tonem. Po jejich boku nasbíral většinu z devíti bodů, které si stihl před předčasným koncem sezony v listopadu připsat. Oba dva se nyní už těší na další případnou spolupráci. "Nejdřív jsem hrál s Martinem a Davidem Výborným, ale moc nám to neklapalo. Pak Davida vystřídal Jakub Langhammer a naše hra se začala zlepšovat. Do toho však přišlo Martinovo zranění. Máme tedy spolu co napravovat," líčil pravý křídelník Ton.

"S Martinem to byla paráda. Předával mi zkušenosti, jak na ledě, tak v kabině," pochvaloval si centr Langhammer. "Hlavní ale je, aby byl Martin zdravý. Pak bude moci opět ukázat, že to je pan hráč," dodal Ton.