Ze spolupráce Hřebejka a Jarchovského v uplynulých letech vznikly divácky úspěšné snímky Šakalí léta, Musíme si pomáhat, Pelíšky, Pupendo, Horem pádem, Kráska v nesnázích, Medvídek a U mě dobrý. Nejnovější scénář Petra Jarchovského letos zvítězil v soutěži, kterou v rámci udílení Českých lvů pro nerealizované náměty pořádá společnost Sazka. Jan Hřebejk se po období, které věnoval především komediálnímu žánru, pouští do dramatu. Jeho děj se odehrává v současnosti a bez použití retrospektiv pojednává o minulosti prostřednictvím příběhu typickém pro českou společnost.

"Věřím v atraktivnost Kawasakiho růže i přes přísnou individualitu tématu a zakotvenost v určité době. Při dobře zvládnutém popisu postav a jejich charakterů bude film pro diváky zajímavý a budou se s ním moci ztotožnit, aniž by museli mít podobnou životní zkušenost," uvedl Hřebejk. Ústředním motivem Kawasakiho růže je podle něj obvinění z udavačství, které vytváří paradoxní situace.

Natáčení filmu bylo zahájeno 7. června ve švédském Göteborgu, kde Hřebejka okouzlilo zdejší umělecké centrum. Fotogenické místo s výhledem na přístav filmový štáb hostilo do 17. června, poté natáčení pokračovalo v českých lokacích. V hlavních rolích se objeví slovenští herci Ladislav Chudík, Martin Huba a Milan Mikulčík. Ženské postavy ztvární Daniela Kolářová, Lenka Vlasáková a Petra Hřebíčková. Ústředního hrdinu pana Kawasakiho bude představovat japonský výtvarník Isao Onoda.