KV Arena sice provoz zahájila již v polovině června, ale karlovarský festival její prostory plně využije až během svého příštím ročníku. "Došlo ke skluzu v kolaudaci a nechtěli jsme riskovat, že by se nestihla do festivalu, zvlášť když paní doktorka Zaoralová už dopředu plánuje filmy do konkrétních kin," uvedl prezident festivalu Jiří Bartoška.

Jediná filmová projekce, která se letos v KV Areně uskuteční, představí český film Tobruk. Režisér Václav Marhoul jej v nových prostorech osobně uvede v neděli od 16 a 20 hodin. Jeho snímek vypráví o příslušnících 11. Československého pěšího praporu - Východního, kteří v roce 1941 bránili před německými a italskými jednotkami libyjský přístav Tobruk. Válečné drama letos zaujalo Českou filmovou a televizní akademii, která mu udělil České lvy za nejlepší kameru, hudbu a zvuk.

Mezinárodní filmový festival bude v Karlových Varech v pátek zahájen projekcí amerického dramatu Dar s Piercem Brosnanem a Susan Sarandonovou v hlavních rolích. K nejočekávanějším hostům jeho 44. ročníku budou patřit herci John Malkovich, Antonio Banderas a Isabelle Huppertová nebo režiséři Miloš Forman a Patrice Chéreau.