Moranteovou objevil režisér Giuseppe Bertolucci, který ji obsadil do snímku Ztráty a nálezy z roku 1980. Další výraznou hereckou příležitost dal rodačce z Toskánska v roce 1981 Bertolucciho bratr Bernardo v dramatu Tragédie směšného člověka.

Laura Moranteová během své kariéry spolupracovala s významnými osobnostmi italské filmové režie, jako jsou například Gabriele Salvatores, Gianni Amelio, Michele Placido či Paolo Virzì. Nezapomenutelnou roli herečka ztvárnila v dramatu Pokoj mého syna, který získal dokonce Zlatou palmu na filmovém festivalu v Cannes.

Čeští diváci mohli Moranteovou vidět ve smínku Hotel britského režiséra Mika Figgise, který byl na festivalu ve Varech uveden roku 2002 a ve snímku Srdce francouzského tvůrce Alaina Resnaise, jež byl ve festivalovém programu v roce 2007.

Britská producentka Hilary Bevan Jonesová uvede na slavnostním zakončení festivalu komedii Piráti na vlnách. Jonesovou do Karlových Varů doprovodí její manžel, herec Roy Marsden, který se proslavil rolí britského inspektora Adama Dalglieshe v televizních adaptacích detektivních románů P. D. Jamesové.

Snímek Piráti na vlnách vypráví o partě diskžokejů, která rozjede v polovině 60. let pirátské rozhlasové vysílání. Hilary Bevan Jonesová se produkčně podílela na kultovním seriálu Červený trpaslík či televizní sérii State of Play (Na odstřel).