Lučan strávil poslední tři sezony ve třetí nejvyšší španělské soutěži, a přestože byl o něj nadále zájem, rozhodl se pro změnu a ve čtvrtek se bude kouči Ladislavu Minářovi hlásit na tréninku. "Zlín je pro mě zajímavá výzva. Vím, že mu jen těsně unikla záchrana v první lize a že chce rychle zpět. Takový klub mě zajímá. Rád bych se podílel na něčem velkém," prozradil Lučan.

"Ve Španělsku jsem si na nic nemohl stěžovat. Pravidelně jsem hrával a i po finanční stránce to bylo velmi zajímavé angažmá. Hodně mi pomohlo i fotbalově. Teď už bych se ale rád vrátil a prosadil se u nás na Slovensku nebo v České republice," poznamenal rychlonohý fotbalista.

Ve středu pole by mohl nahradit Richarda Dostálka a Filipa Rýdela, kteří po sestupu tým opustili. "Jsem univerzální fotbalista. Mohu hrát na více postech. To je moje výhoda, stejně jako rychlost. Myslím si, že mám Zlínu co nabídnout. Věřím, že o svých kvalitách přesvědčím i trenéry a mužstvu pomůžu s návratem do první ligy," prohlásil odchovanec Banské Bystrice.