Pětatřicetiletý Zelenka odjede ve středu večer se svým novým týmem na soustředění do Rakouska a první zápas v zelenobílém dresu odehraje v pátek proti Steaue Bukurešť. Na kontě má 92 ligových branek a jen osm zásahů mu schází ke vstupu do Klubu kanonýrů. Po ukončení kariéry bývalého reprezentačního kapitána Pavla Nedvěda je ze všech aktivních hráčů nejblíže k pokoření vysněné hranice.

"Je to pro mě velká motivace. Chci pomoci Bohemce a třeba se mi tady podaří dosáhnout i té vysněné stovky," řekl pro klubový web Zelenka, který byl v minulé sezoně s 11 zásahy nejlepším střelcem Dukly a čtvrtý v pořadí druholigových kanonýrů. "Chybí nám typ hráče, který dokáže zakončit z každé situace. V minulé sezoně jsme měli problémy se střílením branek, Zelenku angažujeme s cílem toto zlepšit," uvedl trenér Pavel Hoftych.

Půlroční hostování je šancí pro samotného Zelenku i pro Bohemians 1905. "S Duklou máme velmi dobré vztahy a jsme velmi rádi, že Luďka uvolnila. V zimě vše vyhodnotíme a můžeme se k celé záležitosti ještě vrátit," naznačil sportovní ředitel Bohemians 1905 Jiří Steinbroch možnost, že útočník může strávit v klubu celou sezonu.

Zelenka odehrál v nejvyšší soutěži 333 utkání. Postupně prošel Slavií, Teplicemi, Blšany, Brnem a Jabloncem. Po návratu z rakouského Klagenfurtu zamířil vloni do Dukly Praha.