Ve strahovském sídle svazu byla zrušena vlna výpovědí, která měla výkonnému výboru posloužit jako nástroj restrukturalizace. Výpověď měli dostat všichni zaměstnanci, z nichž část by však v aparátu svazu zůstala a pokračovala na základě nové smlouvy. "Museli jsme vyhovět ustanovení zákoniku práce, protože výpovědi z důvodu organizačních změn podléhají v případě, jakým je tento, desetiprocentní hranici. Ale záměr přebudovat aparát svazu zůstává nezměněn, pouze se mění způsob, jakým to uděláme. Jednáme s každým zaměstnancem o jeho odchodu nebo nové smlouvě individuálně," sdělil agentuře Mediafax místopředseda svazu za Čechy Jindřich Rajchl, který je dočasně pověřen řízením sekretariátu a má personální změny na starosti.

Podle zdrojů agentury Mediafax blízkých ČMFS by měla vysoká místa opustit řada známých tváří. Po více než třiceti letech by měl skončit ve funkci předsedy disciplinární komise Alexander Károlyi, z postu předsedy komise rozhodčích a delegátů by měl odejít Luděk Macela, jenž je současně zaměstnancem, s ním odejde zřejmě i sekretář komise rozhodčí a rovněž zaměstnanec Josef Krula, velké změny čekají prakticky všechna oddělení. Nabídku vést komisi rozhodčích obdržel například bývalý reprezentant Radek Bejbl.

"Představujeme si, že by v čele disciplinární komise měl stát nezávislý právník, který vůbec nemusí mít nějaké další propojení do fotbalu. Jeho práce by byla čistě o exaktním výkladu disciplinárního řádu v každém jednotlïvém případě. Disciplinárka je sice nezávislá na výkonném výboru, ale ten má kompetence dělat v ní změny," řekl k tématu této komise Jindřich Rajchl.

"Pokud jde o komisi rozhodčích, tak tu jsme zatím neřešili. Ale myslíme si, že by v jejím čele měl stát dobrovolný funkcionář, nikoliv zaměstnanec," naznačil místopředseda svazu.

Nástup nového vedení znamená s velkou pravděpodobností návrat bývalého předsedy Františka Chvalovského, který byl odvolán na valné hromadě ČMFS v červnu roku 2001 v době, kdy byl ve vyšetřovací vazbě kvůli obvinění z úvěrového podvodu. Dodnes nebyl obžalován a od té doby je mimo fotbal. "Pana Chvalovského žádáme o pomoc hlavně pokud jde o diplomacii na mezinárodním poli. Byl členem exekutivy Evropské fotbalové unie, má obrovské zkušenosti, mimořádné osobní kontakty, je výtečně jazykově vybavený a v evropském fotbale své renomé neztratil. Není v cizině kontroverzní osobou a v Čechách je kontroverzní jen z hlediska atmosféry, která se kolem něj před osmi devíti lety vytvořila bez toho, že by se respektovala presumpce neviny. Svaz prakticky zcela vyklidil mezinárodní diplomatické pozice. Potřebujeme pomoc od každého, kdo je ochotný a má fotbalu co dát," dodal Jindřich Rajchl.