„Nepotěší to ty, kteří se mezi příznivce Baníku neřadí, pro naše opravdové fanoušky je to však určitě skvělá zpráva. Od začátku jsme věděli, že vyjádření některých médií o hrozícím bankrotu Baníku se nepotvrdí, ale teď je konečně všechno oficiální,“ uvedl manažer pro komunikaci a vnější vztahy FC Baník Ostrava Igor Bruzl na klubových stránkách.

Návrh na zahájení insolvenčního řízení podala 2. června společnost Sporttime, která klubu dodávala vybavení Kappa. Zároveň za možné věřitele označila společnost Spona, Finanční úřady Ostrava I – III, Všeobecnou zdravotní pojišťovnu a Českou správu sociálního zabezpečení. FC Baník Ostrava však u soudu doložil, že vůči žádnému z těchto možných věřitelů nemá nesplacené závazky.

Po prostudování podkladů ze strany navrhovatele ve středu samosoudkyně Krajského soudu v Ostravě JUDr. Libuše Došlíková rozhodla o zamítnutí insolvenčního návrhu. Společnost Sporttime musí rovněž zaplatit soudní výlohy.

„Přestože stále nemáme uhrazené naše pohledávky ze strany například rumunského Temešváru, se situaci jsme se dokázali vyrovnat,“ prohlásil mluvčí klubu Igor Bruzl s tím, že pro Baník ovšem soudní řízení nekončí. „V tuto chvíli zvažujeme s našimi právníky připravení žaloby na společnost Sporttime pro poškození dobrého jména klubu,“ dodal Bruzl.