Senát v čele s Hanou Zoubkovou se v rozsudku ztotožnil se závěrečnou řečí státní zástupkyně a poslal oba obžalované do vězení na dolní hranici trestní sazby. Naopak soud zvolil pouze věznici s dozorem, zatímco státní zástupkyně požadovala věznici s ostrahou.

Obžaloba vinila jedenačtyřicetiletého Radka Marinče a jeho o rok starší sestru Alenu Veselou z toho, že dopravili z východoslovenských Košic a pod pohrůžkou násilí drželi v nočním podniku Skarlet v Hevlíně tři mladé Romky. Ty měly být údajně nuceny k tanci ve spodním prádle u tyče a k poskytování sexuálních služeb. Oba byli stíháni vazebně.

Podle státní zástupkyně se obžalovaní v srpnu loňského roku domluvili se slovenským občanem a se třemi dívkami, kterým nabídli v České republice práci uklízeček. „Místo toho je ale odvezli do hevlínského klubu Scarlet,“ konstatovala státní zástupkyně. Přitom nejmladší dívce bylo 17, další 20 a nejstarší 29 let. Dívky však z nevěstince po několika dnech utekly. První pokus se jim údajně nezdařil. Při druhém se spustily ze střechy nevěstince po sloupu veřejného osvětlení a zavolaly s pomocí místní ženy policii.

To však Marinč a Veselá popírali. Tvrdili, že dívky věděly, že budou dělat společnice a budou se vystavovat za výlohou. Majitelka klubu Veselá řekla, že to byla jejich volba a pánské návštěvy v klubu byly jejich věc. Jakékoliv donucování odmítla.