"Problémy mě provázely od zápasu s Jihlavou, ale na konci sezony se vše zlepšilo a po dovolené to vypadalo dobře. Začala příprava a bolesti se mi vrátily. Operace byla nutná, jinak bychom to stále oddalovali," řekl klubovému webu Škoda, který zákrok podstoupil u lékaře Maurera, vyhlášeného odborníka na operace třísel. "Příští týden jdu na kontrolu, zatím nejsou žádné komplikace," dodal útočník prvoligového nováčka.

Třiadvacetiletý útočník bude kouči Pavlu Hoftychovi chybět v celé letní přípravě a zřejmě nestihne ani začátek ligové soutěže. "Ještě tak tři týdny bych se neměl zapojovat do tréninku, pak musím dohnat kondici," plánoval Škoda. "Na začátek ligy s ním nepočítáme. S jeho absencí a odchodem Morávka rázem přicházíme o polovinu gólů, které dalo mužstvo v loňské sezoně. Proto chceme přivést ještě jednoho útočníka, který umí dávat góly. Bude to spíše krátkodobá výpomoc, ale kdo ví," poznamenal Hoftych.

Pokud vše půjde bez problémů, bude Škoda připraven odhadem od třetího ligového kola. "Musí nabrat fyzickou kondici, aby se kvůli tomu netrápil celý podzim. Proto raději jeho start odložíme, musí být dobře připravený. Je to pro něj i pro Bohemku důležitá sezona," dodal trenér.