V ostravské ČEZ Aréně proti Argentině od 10. do 12. července vsadil Navrátil na osvědčenou dvojici Radek Štěpánek – Tomáš Berdych. Dále v nominaci jsou Ivo Minář a Lukáš Dlouhý. „Štěpánek by měl být v Ostravě už zdravotně v pořádku,“ tvrdí Jaroslav Navrátil. Do zápasu podle něho zbývá ještě dostatek času na vyléčení a regeneraci unaveného těla.

Štěpánek měl problémy už před květnovým Roland Garros, kdy ho zlobilo koleno. Dva týdny před Wimbledonem si podvrkl kotník při prvním utkání challengeru v Prostějově. Ve Wimbledonu se mu bolest v koleně ozvala znovu.

Proti Francii v 1. kole Davisova poháru byl čtvrtým hráčem v nominaci Jan Hernych (momentálně 67. v žebříčku), toho ale tentokrát nahradí Ivo Minář (78.). „Hernych měl ve Wimbledonu problém s chřipkou,“ podotkl Navrátil, že zdravotní stav vyřešil dilema za něho.

Argentina se bude muset v Ostravě obejít bez zkušeného Davida Nalbandiana, který se léčí po operaci kyčle. Argentinský kapitán oznámil nominaci již před Wimbledonem. Jedničkou by měl být pátý hráč světa Juan Martin del Potro, o dalším singlistovi se rozhodne mezi Juanem Monakem a José Acasusem, přičemž pravděpodobnější je varianta s Monakem. Čtvrtým nominovaným je Leonard Mayer.

Český výběr přijede již tradičně do Ostravy společně v neděli pendolinem a od pondělí bude trénovat ve vítkovické ČEZ Aréně.