"Do konce srpna už máme hotel obsazený zhruba ze 70 procent," řekla Byrtusová. Hotel sestává z šesti domků, které jsou sice celozděné, ale vnitřní a vnější úprava je dřevěná. V každém je zhruba pět dvoulůžkových pokojů s plným čtyřhvězdičkovým vybavením. Ve spodním patře jednoho z nich je posilovna. Domy mají svá tepelná čerpadla. Energetickou náročnost snižuje také tloušťka venkovního zdiva, která je kolem 60 centimetrů.

Celý areál, - tedy hřiště, které se v zimě využívá k běžkování, klub a hotelový komplex - představuje investici 470 až 480 milionů korun. Každý víkend projdou areálem, otevřeným od loňského léta, stovky golfistů. Za rok jich je kolem 10 tisíc. Ostravický golfový klub se zaměřuje také na děti a mládež.

Podle Byrtusové se severní Morava stává vyhledávanou golfovou destinací. V České republice je jich osmdesát, registrováno je na 40 tisíc golfistů. Intenzivní rozvoj tohoto sportu přilákal do Ostravice i špičkového anglického trenéra Adriana Huberta. "Ve Španělsku, kde jsem působil, jsou golfová centra oproti zdejšímu megalomanská, v Anglii zase chybí takové klubové zázemí," řekl Hubert.