"Z oploceného areálu elektrárny ukradl sedmnáct fotovoltaických panelů, třífázový střídač elektrického proudu a deset kubíků řezaného dřeva," upřesnila Drahokoupilová. Škoda se podle policistů vyšplhala na čtyři sta čtyři tisíc korun.

Policisté zajistili důkazy, které vedly ke třiatřicetiletému muži ze Znojemska. "Pachatel s dosud čistým rejstříkem čelí trestnímu stíhání pro podezření z krádeže spáchané vloupáním a hrozí mu vězení od půl roku do tří let," konstatovala Drahokoupilová.

Krádeže v solárních elektrárnách jsou podle policistů sice kuriózní, ale nikoliv neobvyklé. "V poslední době se totiž stávají terčem protizákonné činnosti právě pro jejich drahé a nákladné vybavení a zařízení," konstatovala policejní mluvčí.

Loni vykradli podle jejích slov zloději solární elektrárnu v Krhovicích na Moravskokrumlovsku, letos se vloupali v regionu již do tří elektráren - v lednu v Miroslavi, v dubnu v Hodonicích a v květnu v Únanově. "Celková hmotná škoda dosahuje u těchto čtyř případů téměř dvou milionů korun," konstatovala Drahokoupilová.