Hlavním záměrem nového ředitele Vladimíra Darjanina je zvýšit zájem o Českou filharmonii v zahraničí v podobě koncertů, turné, spolupráce se zahraničními televizemi či umělci. Během dalších let hodlá Darjanin usilovat o zvýšení platů českých filharmoniků.

Po boku ředitele České filharmonie Darjanina se objeví nový management, který tvoří výkonná ředitelka Kateřina Růžičková, manažerka orchestru Dana Wágnerová, ředitel Galerie Rudolfinum Petr Nedoma a finanční ředitel Martin Harold.

Kolem Petra Nedomy byl v poslední době značný rozruch a to poté, co se objevily informace, že by měl Nedoma s nástupem nového ředitele České filharmonie Darjanina odejít z funkce ředitele Galerie Rudolfinum. Toto sdělení vyvolalo velkou vlnu odporu v řadách umělců, kteří poslali otevřený dopis ministru kultury Václavu Riedlbauchovi proti odvolání Nedomy z jeho funkce. Podle nich se Nedoma zasadil o význam Galerie Rudolfinum u nás i v zahraničí. Dokázal do Prahy přivést velké množství děl významných moderních umělců z celého světa.

Darjanin také usiloval o zkrácení tříleté smlouvy budoucího šéfdirigenta Eliaha Inbala, který do funkce nastoupí v průběhu roku 2009. Nový ředitel České filharmonie má dále v plánu zvýšit náklady na reklamu v podobě informačních letáků či internetových kiosků a jeho snahou je také přilákat do Galerie Rudolfinum mladé diváky.