VODŇANY - Schůzka hejtmana a zhruba padesáti zástupci jihočeských obcí postižených povodněmi měla podle Zimoly za cíl vzájemně se informovat o konkrétních problémech a potřebách jednotlivých obcí a oblastí.

"Jednání mělo pro nás i pro obce velký význam, vzájemně jsme se tam informovali o naprosto konkrétních problémech a potřebách. Vyjasnili jsme si postupy při likvidaci následků povodní, hovořili jsme o prognózách na nejbližší období a domluvili jsme se, že se budeme velmi podrobně vzájemně informovat o dalším vývoji," řekl hejtman Zimola.

Jihočeský kraj vyčlenil peníze na nejakutnější odstranění následků povodní a na prevenci a ochranu obcí v případě, že srážky nad jihočeským krajem neustanou. "V této fázi máme k okamžitému použití zhruba osm milionů korun, které poskytlo ministerstvo financí. Tyto peníze jsou určené na bezprostřední nejnaléhavější pomoc. V další fázi odstraňování následků povodní poskytneme z rezervního fondu na obnovu postiženým oblastem další prostředky," doplnil hejtman Zimola.