Dva squateři stále zůstávají na střeše vily a odmítají sestoupit dolů. Čtyři mladíky se ale policistům už podařilo přemluvit, aby střechu opustili, jednoho sundali násilně. Najatá agentura mezitím rozebrala asi třetinu střechy domu v pražské Troji.

Na pracovníky agenturu a policisty, kteří se snaží squatery z domu dostat, pokřikuje stovka dalších squaterů a jejich příznivců hesla jako: "Gestapo, gestapo!" Dav se utábořil nedaleko vily Milada a situace je stále vyhrocená.

V průběhu dne policie zadržela čtyři nelegální obyvatele domu. Mladíci skončili v poutech a na policejní stanici kvůli neuposlechnutí výzvy policistů a také útoku na veřejného činitele, informoval Mediafax mluvčí policie Tomáš Hulan.

Zásah policistů se neobešel bez zranění, záchranná služba musela ošetřit tři muže zákona. "Zraněn byl 35letý policista, který byl převezen k ošetření do nemocnice Na Bulovce, druhý policista byl ošetřen na místě," uvedla mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová s tím, že se nejednalo o těžká zranění. Třetí policista utrpěl zranění před 15. hodinou, kdy ho jeden z příznivců squatterů zasáhl pravděpodobně dlažební kostkou zezadu do hlavy. I toho to policistu na místě ošetřila posádka záchranné služby.