"Naše debata se týkala širokého spektra zahraničních vztahů, česko-amerických vztahů, nové pozice Spojených států a postoj amerického prezidenta Baracka Obamy. Po osmi letech se shodujeme s americkou politikou při pohledu na svět a řešení jeho problémů," uvedl Paroubek.

Podle jeho slov Roberta Wexlera informoval o své návštěvě Ruska a setkání s premiérem Vladimirem Putinem a také o základních bodech, které Putin považuje za důležité pro budoucí americko-ruská jednání.

"Základem naší politiky je kromě vazby na Evropskou unii také transatlantická vazba," dodal Paroubek. ČSSD se chce po volbách také věnovat otázce Středního východu a mírovému jednání v této oblasti. Bude také dále udržovat vztahy s Izraelem a s arabskými státy.

Kongresman poděkoval České republice za účast na misích v Afghánistánu. "Vážíme si odvahy a přátelství našich partnerů v České republice," dodal.

Předseda sociální demokracie také připustil, že Obamova vláda má jiný postoj k otázce radaru než předchozí vláda. "Odlišujeme se v otázce radaru," upozornil Paroubek.