Podle pořadatelů dorazí na hudební přehlídku muzikanti z 11 zemí světa, poslechnout si je přijedou fanoušci minimálně z 26 států. Hlavní hvězdou letošního ročníku bude finská formace Nightwish, která poté nebude v České republice koncertovat až do roku 2011. Vizovický festival je tedy jedinečnou příležitostí, jak vidět tuto populární kapelu naživo. Koncert Nightwish je naplánován na čtvrtek 9. července od 23 hodin.

Čtvrteční program dále zahrne vystoupení českých kapel Bethrayer, Nil, Fleret či Vypsaná fixa. Těsně před Nightwish zahraje německá kapela Rage, která na pódiu oslaví s diváky své 25. narozeniny. V pátek 10. července se na scéně vystřídají němečtí Edguy, britští Dragonforce, Korpiklaani z Finska nebo švédští Deathstars.

Během druhého červencového víkendu se mohou návštěvníci festivalu těšit na německou rockovou skupinu Die Happy v čele s Martou Jandovou, na švédskou heavy metalovou kapelu Arch Enemy, Voivod z Kanady, legendární Europe či finskou formaci Stratovarius. Českou hudební scénu zastoupí skupiny Už jsme doma, Mňága a Žďorp, Tleskač nebo Gate Crasher.

Novinkou letošního ročníku je druhá scéna nazvaná Coca-Cola Stage, na které se představí nadějné české kapely. Diváci jistě ocení autogramiády celé řady účinkujících včetně slavných Nightwish.

Prvních 10 tisíc návštěvníků festivalu obdrží u vchodu do areálu kompilační album s výběrem hitů skupin, které budou na letošním Masters of Rock účinkovat.