Album Empatia by se mělo objevit na hudebním trhu začátkem října. Svou aktuální desku bude zpěvák propagovat na akustickém turné, v rámci kterého navštíví 18 českých a moravských měst. První koncertní zastávkou bude 25. září Děčín, odkud bude pokračovat do Kutné Hory, Litoměřic, Teplic, Jičína, Havířova, Zlína, Ostravy, Pardubic, Prahy a dalších měst. Naposledy se Žbirka představí 10. listopadu v Plzni.

Turné se nebude odehrávat v tradičních koncertních sálech a halách, ale v divadlech, kde může zpěvák navodit komornější atmosféru. "Vždycky jsem chtěl posluchačům ukázat, jak vypadal třeba Biely kvet, když jsem ho složil – jen s klavírem, který se pak v nahrávce vůbec neobjevil. Nebo Atlantída. Každá nová píseň se totiž rodí s notami pro jeden nástroj, zpravidla klavír nebo kytaru," prohlásil Žbirka a dodal: "Studiové nahrávky, které jsou nakonec slyšet z rádií, už jsou vyfešákované, zaranžované, celkové vyznění skladby trochu pozmění."

Akustický koncert si zpěvák vyzkoušel již v květnu v Obecním domě v Praze, kde zazpíval své největší hity v doprovodu symfonického tělesa a pěveckého sboru.

Na akustickém turné se diváci mohou těšit na osvědčené skladby Co bolí to přebolí, Denisa, Atlantída, Balada o poľných vtákoch, Biely kvet, Miliónkrát, Mám rád, ale i na písně z nového alba. Miro Žbirka také prozradil, že si na koncertní šňůru pozve speciálního hosta, zpěvačku Marthu.