Otepka se na hřišti objevil od začátku, premiéru v dresu Sigmy si odbyl také stoper Martin Zlatohlavý, který přišel na zkoušku z týmu městského konkurenta 1. HFK Olomouc.

První gól zápasu padl z protiútoku, když Andrej Lovás využil nedůslednosti olomoucké obrany a poslal míč po zemi k tyči Drobiszovi branky. Sigma sice měla míč častěji na svých kopačkách, její hře však chyběl nápad a mezihra. Ružomberok naopak hrozil dále z protiútoků. Jeden z nich v 37. minutě skončil gólovou střelou Božoka z hranice velkého vápna, kterou gólman Sigmy Drobisz podcenil.

Ružomberok po zásluze zvítězil 2:0 a Sigma má sedmnáct dní před úvodním duelem druhého 2. předkola Evropské ligy důvod k zamyšlení.

SK Sigma Olomouc – MFK Ružomberok 0:2 (0:2)
Branky: 21. Lovás, 37. Božok

SK Sigma Olomouc:
1. poločas:
Drobisz - Nuc, Komárek, Zlatohlavý, Heidenriech - Kaščák, Hořava - Janotka, Otepka, Petr - Ordoš (35. Šultes).
2. poločas: Blaha - Janotka, Zlatohlavý, Škerle, Vepřek - Pospíšil (65. Ordoš), Otepka (65. Hořava), Štětina, Kazár - Caihame, Šultés. Trenér Zdeněk Psotka.