Třiadvacetiletý příbramský odchovanec, který si jméno udělal především při působení v ostravském Baníku, si v dosavadní kariéře připsal 115 prvoligových startů a 13 branek.

"Jsem moc rád, že přesun vychází, definitivně se snad vše dotáhne do konce týdne. Baníku jsem hodně vděčný za šanci, kterou mi dal, ale potřeboval jsem novou výzvu. V Plzni znám z předchozích působení skoro polovinu kádru, na ostatní si velmi rychle zvykám. Pověsti o skvělé plzeňské partě nelhaly," zhodnotil první chvíle ve Štruncových sadech rychlonohý fotbalista.

"Mám to navíc mnohem blíže domů do Příbrami, takže prozatím spokojenost po všech stránkách. Snad pomohu Plzni také na hřišti," zadoufal blonďatý záložník, který se plzeňským fanouškům představí poprvé již ve středečním přípravném utkání s Duklou Praha.

Opačným směrem míří Adam Varadi, který právě z Bazalů před rokem a půl do Plzně přišel. "Forma působení obou hráčů i podmínky jejich přesunu se dolaďují, jasno by mělo být v nejbližších dnech," dodal tiskový mluvčí Viktorie Plzeň Pavel Pillár.