"Ministerstvo obrany začne být ministerstvem, až všechna výběrová řízení budou naprosto transparentní. Úřadu chybí střednědobé plánování, finanční výhled a je potřeba mít jasné zaměření, kam ministerstvo bude směřovat. Současné nedostatky jsou špatné řízení armády, nedostatečná kontrola finančních toků. Chybí také konkrétní vojáci, které potřebujeme pro každodenní život," uvedl Petr Hulinský.

Poukázal také na to, že v armádě připadají dva podplukovníci na jednoho poručíka. "To není v žádné jiné zemi Evropské unie, aby jeden poručík měl dva nadřízené," dodal.

Podle Hulinského je nutné přijmout jasnou strategii ministerstva obrany a jeho jasnou koncepci. ČSSD se chce také zabývat zahraničními misemi, které má Česká republika v současnosti dvě a to v Kosovu a v Afghánistánu. V Afghánistánu by se podle Hulinského naše angažovanost měla postupem času snižovat. "U Kosova je nutné se podívat na to, zda by se jím nemělo zabývat ministerstva vnitra, ale je to otázka další strategie," řekl stínový ministr obrany.