Kloupar měl s jubilejním ročníkem velké plány a poté, co Michael Jackson počátkem března oznámil hudební návrat, usiloval o jeho účast na českém festivalu. Zpěvák však prozatím plánoval koncerty výhradně v Londýně a nečekaná smrt za jeho kariérou učinila definitivní tečku.

"Smrt Michaela Jacksona mi vyrazila dech. Je to obrovská ztráta pro hudební scénu. Jackson je nenahraditelný, už nikdy nikdo nebude jako on. Ironií osudu je, že jsme právě s jeho jménem počítali mezi asi desítkou dalších významných jmen, které jsme chtěli oslovit a přilákat do České republiky na Sázavafest příští rok, kdy budeme slavit jubilejní 10. narozeniny," řekl Kloupar.

Sázavafest se uskuteční ve středočeském Kácově v termínu od 30. července do 2. srpna. Jeho největší hvězdou bude americký hudebník Moby. Během čtyř dnů na festivalu vystoupí více než 150 účinkujících včetně skotského zpěváka Jimmyho Somervilla nebo německé skupiny Die Happy se zpěvačkou Martou Jandovou. K dalším účinkujícím budou patřit formace Volant, Plexis, Krucipüsk, Prague Ska Conspiracy, Visací zámek nebo Skyline.