John Travolta ve filmu Únos vlaku 1 2 3 ztvárnil zločince, který hrozí s popravováním cestujících, pokud neobdrží vysoké výkupné. Dispečer newyorského metra v podání Denzela Washingtona má pouhou hodinu času k tomu, aby se mu dramatickou situaci podařilo vyřešit. Rozhodne se pro riskantní plán a své znalosti newyorského podzemí využije k záchraně zadržených cestujících. Plán zločinců pro něj však představuje obrovskou záhadu, protože neexistuje reálná možnost, jak by s výkupným z podzemní dráhy unikli.

Režisér Tony Scott oscarového herce Denzela Washingtona již v minulosti obsadil do svých filmů Muž v ohni, Dejá Vu a Krvavý příliv. Jeho slabost pro žánr akčního filmu potvrzují také divácky úspěšné tituly Nepřítel státu, Spy Game nebo Top Gun.

Washingtona na Únosu vlaku 1 2 3 zaujal především netradiční hrdina. "Není to policajt, ale obyčejný člověk. Shání policejního vyjednavače, protože sám nikdy nic podobného nedělal. Má strach a ví, že není žádný superhrdina," uvedl o své roli herec. Ztvárnění záporáka bylo podle Johna Travolty osvobozující, protože jeho myšlení může být naprosto nepředvídatelné. "Pro zloducha si můžete vytvořit vlastní morální rozměr a máte na výběr z široké škály možností chování," vyjádřil se herec.

Akční film Únos vlaku 1 2 3 měl v amerických kinech premiéru 12. června a celosvětově dosud utržil téměř 60 milionů dolarů.