"Brněnský klub má ohromné zázemí, je na tom dobře ekonomicky, ale nemá dobrou atmosféru ani výsledky. Takže první moje kroky povedou ke zlepšení výsledků i nálady, k nastinění normálních pracovních vztahů, zodpovědnosti a komunikace. S tím patrně přijdou další personální změny," uvedl po jmenování do funkce Mokrý, jenž na pozici generálního ředitele v úterý nahradil většinového majitele brněnského klubu Romana Prose. Ten se podílel na řízení klubu od zimní přestávky a od té doby hledal vhodného nástupce.

Mokrý poslední čtyři roky pracoval jako předseda Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS), v jehož čele ho na sobotní valné hromadě vystřídal Ivan Hašek. Bývalý svazový šéf uvažoval o tom, že fotbal opustí. Ovšem nakonec si to rozmyslel a dohodl se na spolupráci s Brnem, kde bydlí. "Měl jsem stejnou nabídku i z Prahy, ale chtěl jsem se vrátit domů, protože poslední roky jsem žil v Praze, čímž trpěla rodina i můj soukromý život," řekl Mokrý.

Zároveň přiznal, že si chtěl od fotbalu opravdu odpočinout. "Měl jsem možnosti dělat něco jiného. Jenže jsem se nechal přesvědčit, abych po odchodu ze svazové funkce využil své kontakty a zkušenosti, které jsou čerstvé. Pokusím se klubu pomoci," pronesl nový generální ředitel.

"Na svazu jsem se věnoval spíš politické činnosti. Tady v Brně to bude konkrétně o fotbale, o výsledcích, o ekonomice. Na tuto práci se těším," podotkl Mokrý, jenž by rád spolupracoval s novým vedením ČMFS. "Vazba klubu a svazu musí být a já v tom nevidím problém. S Ivanem Haškem mám dobré vztahy, lidi z výkonného výboru znám osobně," dodal.

Před nástupem do pozice generálního ředitele si už stačil udělat názor na to, jak provoz brněnského klubu funguje. A už nyní ví, že ho čeká spousta práce. "Nelíbí se mi situace v tréninkovém centru mládeže, kde jsou trenéři rozhádaní. Nejsou dobré vztahy s rodiči ani výsledky. Tréninková morálka není podle představ. Pokud nebudeme vyrábět hráče pro první tým, tak je to špatně," prohlásil Mokrý.

Nelíbí se mu ani celková atmosféra v klubu. "Zaměstnanci jsou pasivní a v útlumu. Čekají, jestli na ně něco padne nebo ne, jestli tady budou nebo nebudou. Pořádně nevědí, co mají dělat, nemají konkrétní zodpovědnost. A nenašel jsem žádné organizační schéma, kdo je za co zodpovědný. Pokusím se to napravit," slíbil Mokrý.