Beránek měl o vysokého stopera velký zájem a podle majoritního vlastníka brněnského klubu Romana Prose byly obě strany dohodnuty na odstupném. Jenže Zlín mu v úterý oznámil, že si klíčového beka ponechá, i když samotný fotbalista chtěl po sestupu druhé ligy setrvat v nejvyšší soutěži. Nyní mu nezbude nic jiného než dodržet platnou smlouvu.

"Zbožínek do Brna nepřijde a je to špatná zpráva pro nás i pro něj, protože k nám chtěl. Ale nebylo to tak, že by jeho přestup ztroskotal na financích. Byli jsme domluvení, jenže zlínský trenér Minář nechtěl tak charakterního hráče jako je Zbožínek pustit," uvedl Pros.

Po nevydařené sezoně, v níž Brno obsadilo jedenácté místo, došlo v kádru ke změnám. Z týmu odešli po skončení smlouvy Kuncl, Švejnoha a Živný, na hostování do Sparty zamířil Střeštík a v pondělí přestoupil do rakouského Kapfenbergu bývalý reprezentant Marek Heinz. "Všechny odcházející hráče trenér Beránek v Brně nechtěl," prohlásil Pros.

Naopak nový sportovní ředitel klubu a současně kouč Miroslav Beránek má v kádru čtyři nové tváře. Brno získalo Brazilce Dalma a Léa, Pejiče z Bosny a Hercegoviny a slávistu Dřížďala.