Návrat vesmírných robotů, kteří se na Zemi proměňují v dopravní prostředky, si o víkendu nenechalo ujít 45 999 diváků a tržby akčního filmu režiséra Michaela Baye tak dosáhly 5 784 183 korun. Druzí Transformers se těší obrovskému diváckému zájmu po celém světě. V americké distribuci film za pět dní utržil 200 milionů dolarů a v průběžném celoročním pořadí ihned po premiéře obsadil třetí místo. Celosvětově má snímek Transformers: Pomsta poražených na kontě již 390 milionů dolarů.

Druhé místo českého žebříčku obsadil hudební snímek Hannah Montana o školačce, která se po nocích tajně mění v popovou hvězdu. Komedii se zpěvačkou Miley Cyrusovou si nenechalo ujít 12 834 návštěvníků kin, kteří za vstupenky utratili 1 362 518 korun.

Francouzský životopisný film o módní návrhářce Coco Chanel, v němž hlavní roli ztvárnila herečka Audrey Tautou, se s 9 852 diváky a 1 324 672 korunami na tržbách umístil na třetí pozici. O příčku níže se stejně jako před týdnem nachází thriller Andělé a démoni, který je adaptací stejnojmenného knižního bestselleru Dana Browna. O víkendu jej zhlédlo 8 726 diváků a jeho návštěvnost po sedmi týdnech překonala čtvrt milionovou hranici. V českém žebříčku se nemění ani páté místo, na němž setrvala komedie Pařba ve Vegas, kterou v kinech vyhledalo 7 341 příznivců černého humoru.

Nejúspěšnějším titulem letošního roku je s přehledem komedie Líbáš jako Bůh režisérky Marie Poledňákové, která od ledna v kinech nastřádala 756 266 diváků. Po 20 týdnech v distribuci jí patří 13. místo.