"Budeme chtít obhájit současných sedm mandátů, pokud bychom jich měli méně, byl by to neúspěch, více bychom samozřejmě považovali za úspěch," řekl předseda regionální ODS Zbyněk Stanjura.

ODS chce zahájit první vlnu volební kampaně už v srpnu, zatím zvažuje, jakým způsobem. "Možná budeme objíždět na kolech hospody a hovořit s lidmi," řekl Drobil. Zásadní kampaň začne v září a potrvá šest a půl týdne. ODS chce navázat na kampaň do Evropského parlamentu a opět uplatnit své Městečko řešení. "Na kampaň ČSSD budeme reagovat vysvětlováním, že všechny ty sliby, které sociální demokraté v kampani používají, by nás dovedly ke státnímu bankrotu," řekl Drobil.

Občanští demokrati na severní Moravě zvolili na svou kandidátku především politiky se zkušenostmi z místní a krajské politiky. "Jsem rád, že máme složenou z lidí, kteří se dlouho připravují. Nejsem přítelem vytahování kandidátů z klobouku," řekl nově zvolený europoslanec a bývalý hejtman Moravskoslezského kraje Evžen Tošenovský a dodal, že se velmi těší na spolupráci s nimi i na to, jak bude dělat českou politiku z Bruselu.

Všichni politici ODS z čela kandidátky jsou zároveň členy krajského zastupitelstva, případně jsou v dalších politických funkcích. Přiznali, že budou muset v případě zvolení zvažovat odstoupení z některých z nich, ale to budou řešit, až budou známy výsledky podzimních voleb. Tošenovský ale upozornil, že považuje za nezbytně nutné, aby v krajském zastupitelstvu zůstali lidé, kteří tam pracovali už v minulosti. "Je nutné, aby tam byli lidé se znalostí věci, kteří budou schopni vzdorovat těm lžím, k nimž se v současnosti vedení kraje snižuje. Informace, které tam z úst politiků ČSSD a KSČM padají, jsou mnohdy skutečně neuvěřitelné," řekl Tošenovský.

Drobil uvedl, že považuje nastávající volby za extrémně důležité, protože by měly ukázat, zda lidí dvacet let po pádu komunismu nezapomněli. Řekl, že je pro něj velmi smutné, když lidé, kteří před dvaceti lety prohráli, v současnosti řídí kraj, a udělá vše pro to, aby to obdobně nedopadlo i na republikové úrovni. Zdůraznil, že nevěří krajskému lídrovi kandidátky ČSSD Lubomíru Zaorálkovi, když se rozhořčuje nad tím, že dosud nebyli mnozí komunističtí pohlaváři potrestáni za své prohřešky za totality. "Přitom je to právě on, kdo se zasloužil o koalice s komunisty nejprve v Ostravě a poté v kraji, je jeho zodpovědnost, že jsou bývalí komunističtí pohlaváři opět v rozhodujících funkcích.

Jaroslava Wenigerová poznamenala, jak ji velmi těší, že v první patnáctce kandidátů jsou čtyři ženy. "Ne že bych něco měla tady proti pánům, ale ta vyváženost je samozřejmě potřebná," prohlásila Wenigerová.