„S Otepkou jsme podepsali smlouvu na dva roky, Caihame má tříletý kontrakt,“ řekl agentuře Mediafax Jiří Kubíček, sportovní ředitel SK Sigma Olomouc. Otepku měla Sigma údajně již několik týdnů nachystaného jako náhradu za Brazilce Melinha, který míří do německého druholigového Koblenze. Příchod Otepky na Hanou znamená, že odchod Melinha do Německa už je jistý.

Caihame byl v Sigmě Olomouc na zkoušce od začátku minulého týdne a trenéra Zdeňka Psotku zaujal. „Je to hodně pracovitý hráč, má obrovskou rychlost, je hodně silný. Je to mladý kluk, dá se na něm tedy pracovat,“ podotkl kouč Psotka.

Šestatřicetiletý Rudolf Otepka přichází do SK Sigma Olomouc z Baníku Ostrava. V první lize odehrál 337 utkání, ve kterých dal 57 branek. Nejvyšší českou soutěž postupně hrál za Zlín, Duklu, Drnovice, Příbram a Baník Ostrava. Dvaadvacetiletý Esis Steines Caihame působil letos na jaře ve slovenské Artmedii Petržalka, doma v Brazílii byly jeho posledními kluby Campinas SP a Independente Fútebol Sociedade.

Otepka by měl za Sigmu nastoupit poprvé dnes, tedy v úterý 30. června, v Mohelnici proti Ružomberoku. Zápas začíná v 16 hodin.