"Zbývá už jen doladit přestup s Čáslaví, dohodnout se na odstupném," řekl ředitel SK Kladno Eduard Novák. Pokud by se kluby nedohodly, přestupovou částku by určila smírčí komise Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS).

Pro Mráze bude kladenská štace první ligovou. "Zatím jsem hrál pouze druhou a třetí ligu, ať už tady v Česku, nebo na Slovensku," prozradil čtyřiadvacetiletý vytáhlý fotbalista.

S fotbalem začínal ve Spartaku Vrable, v patnácti odešel do FC Kmeťovo, kde hrál už v šestnácti za dospělé. Na Slovensku ještě oblékal dres Velkého Lapaše, odkud v roce 2005 zamířil do Čáslavi. V Zenitu vydržel skoro pět let, než si ho vybralo Kladno. "V Čáslavi jsem prožil parádní roky, postoupil jsem s ní ze třetí ligy a teď vlastně i ze druhé, i když první hrát nakonec nebude. Ale loňská sezóna, to byla pohádka. Přesto jsem však nad kladenskou nabídkou neváhal, je to pro mě velká výzva hrát ligu," neskrýval Mráz spokojenost.

S kladenským týmem se dál připravují i obránce Broschinský, záložník Moravec a útočník Dvořák. "O Moravcově hostování s Bohemians 1905 jednáme, Broschinský a Dvořák ještě musejí trenéry přesvědčit," řekl ředitel SK Kladno Eduard Novák.

Trenéři mají v přípravě i hráče z B týmu Samka, Chalupu, Mašanského a Zezého. Naopak americký záložník Jacken, který byl v kladenském klubu na zkoušce, už tým po opustil. Vedení SK Kladno stále pracuje na příchodu ofenzivní posily. "Nutně hráče do útoku potřebujeme a je možné, že jeden ligový v nejbližší době přijde," řekl Novák.