"V pozdních odpoledních hodinách soud rozhodl o uvalení vyšetřovací vazby na muže, který svým vozem srazil otce s chlapcem a dívku na kolech," dodala Zatloukalová. Podle jejích slov soud přihlédl k tomu, že již v minulosti byl třiapadesátiletý muž dvakrát trestán za řízení v opilosti.

V sobotu večer starší muž usedl opilý za volant starší škodovky a jel směrem z Davle do Štěchovic. Patrně však přehlédl na na silnici cyklisty, a jedenáctiletou dívku a dvaačtyřicetiletého otce s dvouletým chlapcem v cyklosedačce, zezadu naboural. Zatímco otec byl téměř bez zranění, dívka a její bratr skončili na ARO motolské nemocnice. Zranění dívky však byla natolik závažná, že jim v neděli v časných ranních hodinách v nemocnici podlehla. Chlapec je podle Evy Jurinové, mluvčí motolské nemocnice, mimo ohrožení života.

Nezodpovědnému muži bez řidičského oprávnění a technického osvědčení k vozu, policisté po nehodě při dechové zkoušce naměřili zhruba dvě promile alkoholu. Za trestné činy ohrožení pod vlivem návykových látek a ublížení na zdraví s následkem smrti hrozí staršímu muži až dvanáct let ve vězení.

Na rozhodnutí o uvalení vazby čeká i další řidič, který rovněž v opilosti zabil v neděli dopoledne chodce v Černošicích. Devětadvacetiletý mladík s 2,5 promile alkoholu v krvi zatočill do jednosměrné ulice z nepovolené strany, nezvládl řízení a vjel na chodník, po kterém právě přicházel osmašedesátiletý muž. Ten zraněním na místě podlehl.

Kromě toho, že tento viník nehody byl bezprostředně po nehodě agresivní a nepociťoval vinu nad neštěstím, policisté již zjistili, že vůz, kterým zabil seniora, mu nepatřil a řídil jej neoprávněně.