„Den předtím vystoupí v rámci Měsíce autorského čtení, pak přijde k nám posnídat a přečíst krátké úryvky ze svých knih pro ty, kdo to večer nestihli,“ upřesnil provozní. Podle něj se Viewegh určitě nebude bránit ani podepisování svých knih a rozhovoru s příchozími. „Předpokládám, že se zdrží asi 1,5 hodiny, ale to není zatím jisté“ dodal Czajkovski. Spisovatele totiž ještě tentýž den čeká autorské čtení v Prachaticích.

Michal Viewegh se narodil 31. března 1962 v Praze. Dětství prožil v Sázavě, kde v místních sklárnách pracoval jeho otec. Po úspěšném ukončení gymnázia v Benešově studoval „politickou ekonomii socialismu“ a posléze pracoval jako noční vrátný. V roce 1988 vystudoval český jazyk a pedagogiku na Filozofické fakultě Karlovy univerzity v Praze. Po vysoké škole učil na ZŠ a opravoval strojopisy Evy Kantůrkové, od roku 1995 se živí jako spisovatel na volné noze.

Jeho první kniha Názory na vraždu vyšla v roce 1990, tou poslední je Román pro muže z loňského roku. Mezi jeho nejznámější díla patří Báječná léta pod psa, Výchova dívek v Čechách, Účastníci zájezdu nebo Román pro ženy. Napsal také divadelní hru Růže pro Markétu aneb Večírky revolucionářů z roku 2004. Jeho dílo bylo přeloženo do více než 20 jazyků.