"Nový předseda Českomoravského fotbalového svazu Ivan Hašek měl pochopitelně zájem, aby Karel Jarolím působil u národního týmu na plný úvazek, ale to nepřipadá v úvahu. Na druhou stranu Slavia je připravena pomoci českému fotbalu. TrenérJarolím se na podmínkách musí domluvit s Ivanem Haškem, rozhodně ale chceme, aby dál pracoval pro Slavii," řekl v úterý Petr Doležal.

Ten odmítl, že by Jarolím kvůli kumulaci funkcí musel cokoliv dělat na půl plynu. "Myslím, že to jde skloubit a my si s tou situací budeme umět poradit. Samozřejmě víme, že systémově tohle řešení dlouhodobě správné není. Je tu určitá míra rizika, ale myslíme, že v takové krizové chvíli, v jaké je český fotbal, je tohle řešení možné," poznamenal šéf Slavie a nově i člen výkonného výboru ČMFS. "To, že by Karel Jarolím odešel ze Slavie a dělal jen pro reprezentaci si prostě nepřipouštíme," dodal Doležal s tím, že se český národní tým musí ještě pokusit zachránit kvalifikaci MS 2010. "Musíme nejprve uspět na Slovensku, věřím, že se to povede. Musíme věřit."

Doležal se vyjádřil rovněž k dalšímu z úkolů, který si nové vedení ČMFS vytýčilo. Tím je získat víc financí za televizní práva na český fotbal. "Máme určitou představu, stačí se podívat, jak to mají nastavené v okolních zemích, třeba v Polsku," prohlásil zkušený fotbalový funkcionář. "Byli bychom rádi, aby se ty finance za televizní práva povedlo za čtyři roky zdvojnásobit. Věříme, že o český fotbal pod novým vedením bude zájem."

Šéf Slavie okomentoval rovněž letní dění v mistrovském klubu, kdy zatím tým Karla Jarolíma posílilo už osm fotbalistů. "Důvodem, proč je těch hráčských změn tolik, je neúspěch na mezinárodním poli. Nedostali jsme se do Ligy mistrů a ani v Poháru UEFA to nebylo ono. Myslím, že budou i další posily. Přijít by mohli i další tři, čtyři hráči," tvrdil Doležal.

Klub prý má na nové fotbalisty stále dostatek financí. "Zatím jsme utratili okolo padesáti milionů korun. Peníze na posily máme i dál, chceme je však využívat v rozumné míře. Každopáně je naším cílem dostat se do skupiny Ligy mistrů," dodal.