"Jsme ochotni jednat s ostatními politickými stranami, kromě Strany zelených, která spolupráci odmítla," uvedla Zubová a doplnila, že se nebrání k dalším diskusím i s menšími politickými hnutími.

Strana již například jednala s Hnutím zelených a v jednáních bude pokračovat. Podle Zubové bude úspěchem v podzimních volbách, když strana překročí výsledek voleb do Evropského parlamentu, ve kterých získala pouhých 0,62 procenta.

"Úspěch vidím v tom, když se čestně zhostíme podzimních voleb bez emocí a negativních výpadů," doplnila Zubová.

Nová předsedkyně dále uvedla, že by strana měla oslovit jak mladé znechucené voliče, tak i staré občany. "Měli bychom spolupracovat s každou skupinou," podotkla Zubová.

V této souvislosti také předsedkyně zmínila útoky médií, kteří hodnotí její pomoc studentům proti státním maturitám jako populistická gesta a předvolební tahy. "Mně záleží, co si myslí sami studenti, spolupracuji s nimi na základě jejich oslovení" vysvětlila Zubová, která se angažovala proti odkladu státních maturit již před dvěma roky.

"Radím jim a říkám, kde se zrovna návrh poslanců ODS ve sněmovně nachází," doplnila Zubová a uvedla, že se studenty nemanipuluje.