Heinz přestoupil do Brna na konci září a čekalo se, že se stane oporou. Jenže ani on nezabránil tomu, že týmu se celá sezona nepovedla a výsledkem bylo až 11. místo. Proto mu vedení klubu dalo najevo, že by se nebránilo jeho odchodu.

"Nechtěl jsem z Brna odcházet za každou cenu, ale musel jsem se zařídit podle toho, co mi bylo naznačeno. Za nabídku z Rakouska jsem rád. Bylo jasné, že po takové sezoně si nebudu moct příliš vybírat," poznamenal pro klubový web jednatřicetiletý Heinz, který definitivně svolil k přestupu v pondělí. Za Brno odehrál 21 ligových zápasů, v nichž vstřelil dvě branky.

V Kapfenbergu se stane spoluhráčem dalšího bývalého brněnského fotbalisty Patrika Siegla, jenž byl v minulé sezoně se šesti brankami nejlepším střelcem osmého týmu rakouské ligy. V kádru je i další český bek Milan Fukal.

Heinz se vloni vrátil do české ligy podruhé v kariéře. Poprvé tak učinil před pěti lety. Po přestupu z Hamburku se na konci sezony v dresu ostravského Baníku radoval z mistrovského titulu. V srpnu 2004 odešel do Mönchengladbachu a za rok už byl tureckém klubu Galatasaray Istanbul. Ani tam se ale neprosadil a v září 2006 se vydal za koučem Haškem do francouzského St. Etienne. Odtud už vedly jeho kroky do FC Nantes, odkud přestupoval do Brna.