"Sparta Krč se vzdává účasti v České fotbalové lize, finančně bychom tuto soutěž nezvládli. Klub půjde o dvě soutěže níž, hlásí se do pražského přeboru," řekl v pondělí večer agentuře Mediafax Juraj Šimurka, který sám v klubu končí. "Kde ale budu působit, to zatím nemůžu prozradit, jasno bude ve středu," dodal.

Řídící komise ČMFS pro Čechy zatím podle jejího vedoucího sekretáře Josefa Nikodéma neeviduje oficiálně žádné změny. "V ruce nic nemám, vím to jen zprostředkovaně. Ale s krčským sekretářem Brožem už jsem o situaci mluvil a dohodli jsme se, že nám vše potřebné dodá na úterní losovací aktiv. Měli bychom písemně dostat, že se Krč třetí ligy vzdává," poznamenal Nikodém.

Ten má jasno i o dalším postupu. Volné místo po Krči musí nabídnout týmu, jenž skončil v divizi na druhém místě a získal přitom nejvíc bodů. Volba by tak padla na Jirny, které skončily za Českou Lípou. V minulosti už tento klub měl možnost poskočit do třetí ligy, ale vzdal se jí. Pak by příležitost zahrát si třetí ligu dostal pražský Motorlet, druhý tým divizní skupiny A. "Pokud by Jirny odmítly jít výš, dostal by šanci Motorlet. S vedením klubu jsem v telefonickém spojení a v případě, že je oslovíme, tak mám příslib, že účast v České fotbalové lize klub přijme," dodal.

Do divize by se pak posunul druhý tým pražského přeboru, tedy rezerva Dukly Praha. "Tady už bude záležet jen na tom, do které skupiny by béčko Dukly spadlo. Pokud by šel Motorlet do ČFL, hrála by rezerva Dukly skupinu A. Pokud by braly třetí ligu Jirny, šla by Dukla B do divizní skupiny B," poznamenal Nikodém.

Losovací aktiv Sportovně technické komise Řídící komise ČMFS pro Čechy se uskuteční v úterý odpoledne v Praze, tam mohou kluby oznámit i případné další změny pro ČFL a divize.