Peníze dostane přímo Moravskoslezský kraj, který je dále rozdělí mezi jednotlivé obce a na konkrétní práce. Zná totiž nejlépe místní podmínky.

"Varianty pomoci kraj konzultoval přímo s odborníky z Moravskoslezského kraje. Tento kraj jsme si vybrali proto, že jej letošní povodně postihly nejvíc," dodala Mascheková.

Krajský náměstek pro regionální rozvoj Marcel Chládek (ČSSD) zmínil, že kraj je připraven severní Moravě a Slezsku pomoci rovněž tím, že by se postaral o děti ze zatopených obcí a měst. "Jsme schopni ubytovat je v objektech, které jsou přes léto prázdné, tedy například ve školách. Postaráme se také o jejich program," uvedl Chládek.

Hejtman David Rath (ČSSD) tvrdí, že Středočeský kraj bude po moravskoslezském hejtmanovi Jaroslavu Palasovi (ČSSD) požadovat informace o tom, kam konkrétně se peníze poslaly.

Ve Středočeském kraji podle Ratha povodně nehrozí, situace je zde dobrá a klidná. "Jedinou výjimkou je spodní tok Vltavy, kde jsou zaznamenány zvýšené průtoky. Tam se ale jedná o řízený odtok z Vltavské kaskády," řekl Rath.