"Ve středu se sejdu s premiérem Fischerem a budu s ním hovořit o povodních. Vláda by měla co nejdříve rozhodnout o tom, že na povodňové škody půjdou peníze v plném rozsahu, pokud jde o veřejný sektor, a že výše náhrad postiženým rodinám bude vycházet ze zkušeností z posledních povodní," doplnil k výzvě ČSSD adresované úřednické vládě Paroubek.

Šéf socialistů dále řekl, že chápe, že je Fischerův kabinet pouze úřednickou vládou, která s podobnou živelnou pohromou neměla zatím žádnou zkušenost, přesto chce, aby uvolnila větší finanční prostředky na likvidaci škod. "Uvolňovat desítky milionů v době, kdy jsou škody vyčísleny zhruba na pět a půl miliardy korun," poznamenal k dosud uvolněným státním prostředkům Paroubek. "Důležitá je rychlost. Je potřeba začít vysušovat. Je nutné najít kapacity ve státních rezervách nebo v rezervách krajů, pokud jde například o vysoušeče," dodal.

Ničivé povodně v České republice si do pondělí vyžádaly třináct obětí na lidských životech. Povodně způsobily rozsáhlé škody obcím. S následky řádění vodního živlu se potýkají také silničáři a železničáři.