V neděli přijali strážníci hlášení, že v Dobrovodském potoce plave sele. Psovod a pracovník odchytu zvířat z městské policie dorazili ihned na místo.

„ Mrtvé sele zahlédli ve vodě zhruba metr a půl od břehu. Po vytažení z vody zjistili, že byl někdo nejspíš ochuzen o pochoutku připravenou ke grilování. Sele bylo vyvrhnuté a stažené z kůže a připraveno na rožnění, které zřejmě přerušila velká voda.“ řekla mluvčí Schusterová, ale dodává, o úsměvnou kuriozitu jde v tyto dny opravdu jen výjimečně. Psovodi a odchytáři českobudějovické městské policie mají na nedělním kontě další zásahy.

„Odpoledne jsme zachraňovali srnečka u Roudného. Vyčerpaný a unavený stál ve strouze plné vody u silnice. Voda tekla z promáčeného pole s řepkou. Byl odchycen a převezen odborníkům na Zavadilku.“ Uvedl psovod Václav Bušek.

„Ve stejný den zachránili naši specialisté i dvě promáčená mláďata poštolky. Jedno bylo odchyceno v Dukelské a druhé v ulici U Malše. Obě mláďata byla převezena do záchranné stanice Sulimo Doudleby, se kterou českobudějovická městská policie dlouhodobě spolupracuje.“ řekla Schusterová.

Českobudějovičtí strážníci ale nezachraňovali jen promáčená zvířata. V noci ze soboty na neděli vytahovali z vody i automobily. Stékající voda z přilehlých polí zatopila i parkoviště na Branišovské ulici. V té době zde parkovala čtyři vozidla.

„Majitele, které jsme zjistili, jsme vyrozuměli, ostatní vozidla jsme odtáhli mimo nebezpečí. Dále jsme kvůli bezpečí uzavřeli náplavku a cyklostezku podél Vltavy. Mezi Zavadilkou a Haklovými Dvory stékala voda z přilehlých polí na vozovku. Hlídka českobudějovických strážníků zde proto zpomalovala do opadnutí vody dopravu.“ doplnila Schusterová.