"Jednání je naplánováno na čtvrtek odpoledne. V současné chvíli nemám informace o tom, že by Bušina chtěl opustit stranu sám, většina členů ale míní, že by odejít měl," řekl Petržílek.

Bušina byl také spolupracovníkem a poradcem hejtmana Davida Ratha, ve Středočeském kraji se věnoval investičním akcím v nemocnicích.

Rath se už minulý čtvrtek proti trestnímu stíhání Bušiny ohradil. "Tato kampaň nese podobný rukopis jako Kubiceho zpráva nebo kauza biolíh. Jelikož se jedná o několik let starou kauzu, domníváme se, že byla nastartována účelově před volbami," řekl Rath.

Dodal, že v době, kdy mělo k možnému trestnému činu dojít, nebyl zatčený člověk členem sociální demokracie.

"Vyzývám orgány policie, aby se začaly chovat nestranně a nezasahovaly do politického boje. Jinak to nahrává názoru, že pracuje na objednávku bývalého ministra vnitra Ivana Langera a jde o jakousi Langerstazi," prohlásil také Rath.

Mluvčí protikorupční policie Roman Skřepek v reakci pro Mediafax tvrzení hejtmana Ratha ostře odmítl. "Trestní řízení se týká několika osob, jde o rozsáhlý případ krácení daní, na kterém samozřejmě pracujeme již delší dobu. Mohu všechny ujistit, že nijak nesouvisí s žádným politickým bojem," uvedl Skřepek.

V pondělí Rath také novinářům sdělil, že s Bušinou spolupracovalo už předchozí vedení kraje v čele s hejtmanem Petrem Bendlem (ODS) a Bendl Bušinu osobně znal.