Násilník si svou oběť vyhlédl už dopoledne poblíž metra Muzeum na Václavském náměstí, odkud ji sledoval a za chvíli ji oslovil. "Žena se sice zdráhala zapříst s neznámým mužem hovor, ale později se mu svěřila, že spěchá na autobus do Hostivaře," sdělila Knolová.

Muž, pocházející ze stejné země jako mladá žena, jí nabídl doprovod a přemluvil jí, aby jela raději tramvají. V Černokostelecké ulici oba vystoupili, za nedlouho ale muž na svou oběť zaútočil. "Stáhl ji za vlasy z cesty a po svahu ji vláčel až ke křoviskům," popsala Knolová.

Napadená žena se sice bránila a chytila se zábradlí, ale mužova síla byla větší. Násilník ji dotáhl až na travní porost, kde ji donutil se svléknout a pokusil se ji znásilnit. Zároveň jí vyhrožovala smrtí, pokud mu nebude po vůli. Žena se ale nakonec muži vysmekla, posbírala si oblečení a bosá doběhla ke kraji silnice, kde volala o pomoc. "O několik minut později jela kolem policejní hlídka, která ženě pomohla," pokračovala mluvčí a dodala, že policisté jeli přímo k napadení, které mezitím policii nahlásila náhodná svědkyně.

Policie po chvíli také dopadla útočníka, který se pokusil utéct. "Zadrženého muže jsme obvinili ze znásilnění a hrozí mu až osm let vězení. Také jsme navrhli umístění do vazby," ukončila Knolová.