Policista Jiří Hnilica potkal ženu ve středu večer, kdy zasáhla Valašskomeziříčsko ničivá vlna povodní. Hnilica právě nastoupil na noční směnu, žena se zase vracela na ubytovnu.

"Na křižovatce na Byninu ale policejní auto nemohlo kvůli vodě dál projet. Cestu mu zatarasilo ohromné jezero, které se vytvořilo během pár desítek minut. Policisté se s ohledem na vzniklou situaci rozhodli nejet dál a zajistit potřebné náležitosti v okolí vodní masy, kde navíc situaci komplikoval rozbouřený potok z Byniny. Najednou uviděli, že přes plochu vody chce přejít muž se ženou," uvedla situaci Brousilová.

Hnilica i se svým kolegou ženu i muže důrazně varovali, aby přes jezero nepřecházeli. To dosahovalo hloubky přes 1,5 metru a navíc se do něj valil byninský potok. Žena ale varování policistů neposlechla. Do vody vešla, ale vzápětí jí spodní proud podrazil nohy a ona se začala topit.

"Během několika sekund skočil podpraporčík Hnilica za ženou a vytáhnul ji ven. Na místě pak oběma pomohl i neznámý muž, který vzniklou situaci viděl. Proto i jemu patří velké poděkování," uvedla Brousilová.