"Dodávka se skládá s trvanlivého mléka, které dodá Bohemik Opočno, pečiva z pekárny Lično a balené uzeniny ze Zepo Bohuslavice n. Metují. Část financuje komora Hradec Králové a část dodavatelské firmy," uvedla ve zprávě mluvčí AKČR Eugenie Línková s tím, že se kromě toho podařilo zajistit 50 kilogramů tvrdého sýra z Jaroměřické mlékárny, 100 kilogramů plátkového sýra a 50 kilogramů másla z mlékárny Moravia Lacto. "Část této dodávky platí komora Třebíč a část zmíněné mlékárny. Dodávkové auto poskytne Chovservis z Hradce Králové a náklad odjíždí ve 12 hodin z Hradce Králové," dodala Línková.

Dodávka potravin bude doplněna dezinfekčními, ochrannými a úklidovými prostředky, které hradí okresní agrární komora Hradec Králové a dodavatelem je Profarm Hradec Králové. Celková hodnota této pomoci je asi 70 000 Kč a zemědělci věří, že tato pomoc pomůže obyvatelům postižené vesnice.

Přestože zemědělci bojují sami za své přežití, jsou plně solidární s lidmi z postižených oblastí. „Bývá zvykem, že obyčejní lidé si dokážou pomáhat okamžitě a zemědělci takoví jsou. Sami jsme ve velmi tíživé situaci, proto na bezmoc upozorňujeme naše bohulibé politiky, ale pomáháme stejně jako běžní občané,“ řekl Jan Veleba.