Finanční prostředky dostane devět obcí Hranicka, které postihla povodeň již ve středu večer, dále 20 obcí z Jesenicka zaplavených v noci z pátku na sobotu a Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje. Hasičský sbor získá 700 tisíc korun, z jednotlivých obcí nejvíce Městys Hustopeče nad Bečvou, který převezme 400 000 korun. Ostatní obce získají 100 000 nebo 200 000 korun.

„Hustopeče nad Bečvou se vymykají svou velikostí a rozsahem poškození, proto jsme se rozhodli poskytnout jim nejvíce peněz,“ uvedl náměstek hejtmana zodpovědný za finance Ivan Kosatík (ODS).

Hejtman Martin Tesařík (ČSSD) zastupitele současně informoval, že z vládou České republiky uvolněných 54 milionů korun poputuje na odstraňování popovodňových škod do Olomouckého kraje 12 milionů korun.
K zastupitelům prohovořil také starosta Jeseníku Petr Procházka (ODS), který mimo jiné uvedl, že až po cestě do Olomouce poprvé po deseti dnech viděl prosvítat zataženou oblohou slunce. Podle jeho slov jsou na Jesenicku nejvíce postiženy Bernartice, Skorošice, místní část Žulové Tomíkovice a Velká Kraš. Tři části obcí na Jesenicku mají dosud kvůli narušeným komunikacím odříznuté spojení se světem. Podle nedělní večerní Procházkovy informace činí škody jen na Jesenicku miliardu a 65 milionů korun.

V Olomouckém kraji měly červnové povodně tři oběti na lidských životech. Dva muži zahynuli na Jesenicku ve Vlčicích a jeden v Černotíně na Hranicku. Jejich památku uctili zastupitelé minutou ticha.