Zvědavci mohli před věznicí sledovat natáčení eskortování Kajínka v okovech do věznice či příjezdu Tatiany Vilhelmové coby jeho ambiciózní právničky. Další atraktivní scény Kajínkova útěku již zůstaly zvědavcům utajené, natáčely se uvnitř věznice, v noci, za přísných bezpečnostních opatření. „Ke každému členovi štábu byl přidělený osobní strážce, o to více musíme být vděčni vedení věznice, že nám natáčení umožnila,“ řekl producent filmu Petr Jákl starší. Do věznice nebyl umožněný přístup ani médiím.

Filmaři strávili ve věznici tři natáčecí dny. Kromě Vilhelmové točil na Mírově také představitel Kajínka, ruský herec Konstantin Lavroněnko. V dalších rolích filmu diváci uvidí Michala a Vladimíra Dlouhé, polského herce Boguslawa Lindu a v mezinárodním obsazení nechybí ani dva němečtí herci Ken Duken a Walter Daehn.

Po Mírovu se štáb přesunul zpět do Prahy, natáčet budou také v další věznici – na Borech.

Osud Jiřího Kajínka láká filmaře již delší dobu, o tuto látku svedlo v minulých letech souboj několik producentů a režisérů. Producentská Firma JBJ Film otce a syna Jáklových však v realizaci postoupila nejdále a v minulém týdnu zahájila natáčení filmu s názvem Kajínek, padesáti milionovým rozpočtem a hvězdným mezinárodním obsazením. Petr Jákl mladší, doposud známý jako herec a kaskadér, se ujal režie snímku. „Nesnažíme se o přesné dokumentární vykreslení Kajínkových osudů, v jeho případu je stále spousta neznámých, takže výsledný film bude spíše našim názorem na to, jak se události skutečně staly. Nicméně názorem podloženým podrobným mnohaletým studiem kauzy,“ řekl jeden z autorů scénáře Marek Dobeš. „Fakt, že natáčíme ve skutečných reáliích – na Mírově, na Borech, na místě, kde se skutečně odehrála vražda, za kterou byl Kajínek odsouzen, dodává filmu určitě na realističnosti,“dodal Dobeš.