Jazzová opera Dobře placená procházka je stále u obecenstva žádanou a populární hrou. Obsahuje celou řadu zábavných scének a oblíbených melodií. Nedělní derniéry se zúčastnil mimo jiné filmový režisér Miloš Forman, který se ujal režie této hry spolu se svým synem Petrem. Během závěrečné děkovačky přišel na pódium a rozloučil se s herci, zpěváky i s přítomnými diváky.

V hlavní roli manželského páru se představili herci Petr Stach a Dagmar Zázvůrková. Postavu tety z Liverpoolu ztvárnila Jitka Molavcová a listonoše ztělesnil Petr Macháček. V roli vychytralého právníka, který touží především po penězích, vystoupil Tomáš Trapl.

Leitmotivem celé hry byla píseň Jsi ta nejkrásnější krajina, co znám, která zazněla v rozmanitých scénách a situacích, ale v odlišném tónu. Místy působila jako svěží milostná skladba, jindy jako vážná či ironická píseň. V centru děje byla manželská dvojice Uli a Vanilka, jejichž vztah procházel krizí a dospěl k rozvodu. Důležitou roli hrála teta z Liverpoolu, která chtěla potencionálnímu Vanilčinu dítěti odkázat milion liber. Kolem ústředních postav se permanentně točil mazaný advokát, jehož hlavní životní hodnotou bylo materiální zajištění.

Za hudebním nastudováním stál Libor Pešek, který byl také dirigentem. Na Dobře placené procházce se dále podílel Kühnův dětský sbor.

Hra vynikala rafinovaným řešením scény, kterou měl na starosti Formanův syn Matěj. Původní inscenace vznikla v roce 1965 z iniciativy tvůrčího dua Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra a ve své době se stala úspěšným fenoménem.

Představení mělo premiéru v Národním divadle v roce 2007 a bylo ověnčeno řadou cen, například Cenou Sazky, Divadelních novin a Matěj Forman získal Cenu Alfréda Radoka za nejlepší scénografii roku 2007.